איך בוחרים נכס מסחרי מניב למכירה?

[whatsapp]

אחת הדרכים הטובות ביותר לחסוך לטווח ארוך היא דרך השקעה בענף הנדל"ן ואם המטרה היא בעיקרה מטרה של חיסכון לאורך זמן, וזאת כמובן מבלי לפגוע ברצון להרוויח על ההשקעה, הרי שהשקעה בנכס מניב היא הדרך הטובה ביותר להשיג את המטרה. כאמור וכפי שניסינו להדגיש במשפט הקודם, על אף שהמטרה המרכזית היא לחסוך, מודל זה מתאים מאוד גם למי שמעוניין בראש ובראשונה להשקיע את כספו לשם עשיית רווח. במקרה זה אפשר לפנות גם למודל של השקעות פליפ, קרי קניית נכסים ומכירתם ברווח, אבל גם המודל המניב יכול לייצר רווחים מצוינים לאורך זמן.

איך בוחרים נכס מניב?

כעת, אחרי שהגעתם להחלטה להשקיע את כספכם בקניית נכס מסחרי מניב למכירה, נשאר רק ללמוד איך לבחור את הנכס המתאים לכם ביותר. ובכן, על אף שישנם שיקולים של מיקום, קרבה, נוחות בניהול ההשקעה וכדומה, הפרמטר החשוב ביותר שאתם צריכים לבחון הוא רמת דמי השכירות באזור בו אתם מעוניינים לקנות נכס מסחרי מניב למכירה, תוך שאתם מתייחסים לרמה הנוכחית, לרמה ההיסטורית ולתחזיות השוק. בסופו של דבר, דמי השכירות שתקבלו על הנכס המניב שלכם, הם שיקבעו עד כמה תוכלו להפיק רווח מההשקעה ועד כמה תוכלו לכל הפחות, לשמור על הערך של כספכם לאורך זמן. אתם הרי לא רוצים לגלות שלו הייתם משקיעים את כספכם בנכס אחר, הייתם יכולים להרוויח פי 2 או פי 3 ממה שאתם מרוויחים על הנכס שבחרתם.

תשואה זה לא הכל

ואחרי שאמרנו את זה, תשואה (שבאה לידי ביטוי דרך דמי השכירות) זה לחלוטין לא הכל כאשר מדובר על בחירת נכס מסחרי מניב למכירה. מאחר ואתם מתכוונים להחזיק בנכס הזה לאורך שנים בתקווה שיכול להניב עבורכם את הרווח הראוי לאורך זמן, חשוב שתחשבו גם על נוחות הניהול של הנכס ולכן בהחלט כדאי לחשוב על נכס שהניהול שלו יהיה לכם נוח, בין שאתם בוחרים לעשות את זה בעצמכם ובין שאתם בוחרים להסתייע בגורם מקצועי שינהל עבורכם את הנכס באופן מלא. במקרה כזה, תוכלו גם לבחור בנכסים בעיר אחרת ואף בקצה השני של כדור הארץ, אלא שאז יהיה עליכם להשקיע גם מאמץ וזמן בבחירת הגורם המקצועי שיהיה אחראי על הניהול.

בחירת נכס מסחרי מניב למכירה היא לא משימה קלה כלל וכלל, והיא דורשת ידע מקצועי, סבלנות וקור רוח. אם אתם יכולים לעשות את זה דרך חברה מקצועית שתבחר, תשקיע ותנהל את ההשקעה עבורכם, מה טוב.