איך לפתוח חנות פרחים?

אם אתם רוצים לפתוח חנות פרחים, אתם צפויים ליהנות מאוד מעבודה ששכרה בצידה, הן בזכות המכירות, כי זרי פרחים הם תמיד באופנה, אבל בעיקר בגלל ההשפעה המדהימה על הנפש: אין כמו להיות בחנות שיש בה ניחוחות של פרחים טריים, ולסייע לאנשים לבחור מתנה מדויקת לאירועים של אנשים יקרים. על מנת שתוכלו באמת לקצור את הפירות, כדאי שתלכו צעד אחר צעד, ותפתחו חנות פרחים שתשרוד בעולם התחרותי של עסקים שנפתחים חדשות לבקרים, ותהווה אבן שואבת ללקוחות חדשים.

תוכנית השלבים לפתיחת חנות פרחים

חנות לא פותחים ביום אחד. מדובר בתהליך בן מספר שלבים שצריך לבצע. ההמלצה שלנו היא לא למהר לשום מקום, ולבצע כל שלב בסבלנות ובדיוק. ביצוע מדויק של התוכנית יאפשר לכם להגיע בסופו של תהליך לתוצאה הרצויה: חנות פרחים משגשגת ומלבלבת, בכל הפרמטרים הרצויים.

שלב ראשון – הכנת תוכנית עסקית

חשוב מאוד שתכינו תוכנית עסקית – מסמך המפרט בצורה מדויקת את האופן שבו תתנהל החנות מבחינה שיווקית, תפעולית, טכנולוגית וכמובן – כלכלית. מטרתו של המסמך היא לספק לכם תמונה מלאה של מה שעומד לקרות בעסק, ולאפשר לכם להבין בצורה ברורה כמה הן אתם צריכים לגייס לטובת פתיחת החנות, איזה שיתופי פעולה אתם יכולים לעשות וכמובן – אם בכלל משתלם לכם לעשות את זה.

שלב שני – אסטרטגיה עסקית

כדאי מאוד להסתייע ביועצים עסקיים אשר גם יוכלו לסייע לכם בשלב הראשון של התהליך – הכנת תוכנית עסקית, וגם יסייעו לגם לגבש אסטרטגיה עסקית שתאפשר לכם לנהל עסק מניב לאורך זמן.

שלב שלישי – הביורוקרטיה של פתיחת חנות פרחים

על מנת לפתוח עסק אתם צריכים לבצע מספר תהליכים ביורוקרטיים, שכוללים רישום העסק ברשם החברות, פתיחת תיק של עוסק מורשה או של חברה (בהתאם לרווחים הצפויים) והצטיידות בכל התוכנות והמסמכים הדרושים, כגון תוכנת ניהול מלאי, תוכנת הנהלת חשבנות, תוכנת הפקת חשבוניות ועוד. חשוב ללמוד בצורה יסודית ומדוקדקת כיצד לעבוד עם כל תוכנה, על מנת שתוכלו לנהל את העסק בצורה שוטפת ומבלי לשכוח לבצע משימות שהן בגדר חובה.

שלב רביעי – גיוס הון

יכול מאוד להיות שעל מנת לפתוח את חנות הפרחים שלכם תצטרכו לגייס הון מסוים. במקרה כזה חשוב לדעת שיש הרבה מאוד אפשרויות לגיוס הון, שהעיקריות בהן הן לקיחת הלוואה מהבנק או לקיחת הלוואה מגופים אחרים, שמציעים בדרך כלל תנאים טובים יותר. חשוב לדעת שכדי לקבל הלוואה תצטרכו להגיש בקשה מסודרת, שכוללת תוכנית עסקית מגובשת.

שלב חמישי – פתיחת חנות פרחים

לאחר קבלת האישור להלוואה, תצטרכו לעשות את הצעדים בשטח: לשכור מקום, לעצב אותו ולמלא אותו בפרחים יפים. חשוב מאוד לשכור מקום במיקום אסטרטגי, לבחור בשם קליט ומזמין ולהציב אגרטלי פרחים בכניסה, שיזמינו את העוברים והשבים להיכנס ולבחור ליקרים להם או לעצמם זר או סידור פרחים יפהפה.

שלב חמישי – שיווק נכון

לאחר ההקמה הפיזית של חנות הפרחים, כדאי מאוד לחשוב על כל הדרכים שיסייעו לכם לשווק אותה. כדאי להקים אתר באינטרנט, לפרסם את העסק באינדקסי עסקים, לדאוג לכך שלקוחות מרוצים יפרסמו המלצות על מנת להפוך לחנות פרחים מומלצת, להקים דף עסקי בפייסבוק, להציע מבצעים משתלמים, לחשוב על פרסום ממומן באינטרנט שמביא תוצאות יפות ועוד. שיווק נכון של החנות יתרום לכך שיותר ויותר אנשים יפנו אליכם, ויסייע מאוד בהבטחת המשך פעילותה של החנות.

לסיכום – תהליך פתיחת חנות פרחים הוא תהליך מורכב שדורש הרבה מאוד סבלנות, אבל אם עושים אותו נכון – הוא משתלם מאוד מכל הבחינות. ביצוע נכון של כל שלבי התהליך יביא לפתיחת חנות הפרחים הפרטית שלכם, שאין ספק בכלל שתביא לכם הרבה מאוד סיפוק והצלחה. בהצלחה!

 

[whatsapp]