בעל מסעדה? מרכך מים הוא מוצר חובה עבורך!

[whatsapp]

הטכנולוגיה החדשנית בתחום מערכות המים מציעה כיום פתרונות רבים לענפי התעשייה השונים ולבתי עסקים. אחד הפתרונות הוא מרכך מים, המתאים בעיקר לבתי קפה, למסעדות, לבתי מלון, לממרכך מים למסעדהכבסות ולבתי עסק דומים, המשתמשים במערכת המים שלהם באופן תדיר. מרכך המים מיוצר על ידי החברות המובילות בתחום והוא מותאם נקודתית לצרכיו של כל עסק או מפעל. הוא עוזר להרחיק את המגנזיום ואת מלחי הסידן מהמים ומאפשר לקבל מים רכים באיכות גבוהה וללא טעמי לוואי.

לשם מה צריך אותו

את מרכך המים ניתן כאמור למצוא בלא מעט בתי עסק, המשתמשים במים באופן תדיר, בין אם לצרכי שתייה, כביסה, שטיפת מזון, שטיפת כלים וגם לצרכי התעשייה השונים. המים בישראל, בניגוד למדינות מערביות רבות אחרות, נחשבים למים קשים. המשמעות לכך היא כמות גדולה מאד של מלחים, של סידן ושל מגנזיום, הנוטים להצטבר במערכות המים עצמן וגורמים גם לטעמי לוואי לא טובים. מלחים המצטברים במערכות שונות, היכן שזורמים המים באופן תדיר, כמו ברזי השתייה, מכונות הכביסה, דודים חשמליים ומדיחי כלים, יכולים לפגוע באופן משמעותי במערכת עצמה, בתפקודה ובמידת יעילותה. המערכת נוטה להישחק מהר הרבה יותר ודורשת אנרגיה רבה וחשמל רב כדי לבצע את פעולותיה השונות. נוכחות גבוהה של סידן ושל מגנזיום במים, במיוחד כשמדובר במערכת שטיפת כלים למשל, כמו מדיח כלים – מפחיתה את יכולת ההקצפה של המערכת כשמשקעים אלה באים במגע עם מים ולכן פוגעת ביכולתם לנקות היטב את הכלי ולהותירו מצוחצח, ללא סימנים. כשמדובר בצינורות ובגופי חימום של מערכות מים שונות, יוני הסידן ויוני המגנזיום גורמים לפגיעה ישירה בשכבת הבידוד של גוף החימום, ובכך להתחממות יתר ולהוצאות גבוהות של חשמל.

כיצד עובד המרכך

מרכך מים מכיל חומר מיוחד – שרף קטיוני, המחליף את היונים שבמים. פעולת החלפה זו מובילה לספיחה של המלחים, של הסידן ושל המגנזיום אל השרף עצמו, במקום יוני האשלגן ויוני הנתרן שהיו צמודים אליו קודם לכן. בעזרת ההחלפה הופכים המים ממים קשים מאד למים רכים: מים שאינם מכילים מלחים, מגנזיום וסידן. מסעדות רבות, בתי קפה, מטבחים מוסדיים, מכבסות ובתי עסק נוספים בוחרים להתקין מרכך מים כדי למנוע את נזקיה של האבנית במים וכדי ליהנות ממים נקיים, מים רכים באיכות גבוהה ובטעם טוב הרבה יותר.

ניתן למצוא מידע רחב יותר על הפן הטכני של מרכך המים באתר ווטר טק בכתובת: http://www.watertech.co.il/%D7%9E%D7%A8%D7%9B%D7%9A-%D7%9E%D7%99%D7%9D/

מרככי המים של היום, המוצעים לענפי התעשייה השונים ולבתי העסק, כוללים תצוגה דיגיטלית והם נוחים, קלים ופשוטים לתפעול. מדובר לרוב במרככי מים אוטומטיים, שבהם מותקן בקר העוקב אחר אופן פעולתם ודואג לרענן את המים ולרכך אותם בהתאם לזמנים שנקבעו מראש. ניתן לשלוט במערכת הבקרה של מרכך המים באמצעות הטלפון הנייד, גם כשלא נמצאים במקום עצמו. ניתן לראות בתצוגת המכשיר פרמטרים שונים הקשורים לתהליך הריכוך, כמו כמות המים שיש לרענן, כמות המים שעברה את הריענון ואת הריכוך, זמני הריענון ועוד. מרכך המים מגיע בגדלים שונים והוא עשוי מפיברגלס משוריין.

לסיכום

אז למה דווקא מרכך מים? בעזרתו ניתן לקבל מים נטולי אבנית, בעזרתו ניתן לשמור על מערכות המים השונות, אביזרי האינסטלציה וגם על גופי החימום, ובמקביל – לחסוך בצריכת החשמל ובכסף. מדובר בפתרון נפוץ מאד כיום, המספק מענה לצרכים תעשייתיים ולצרכים מוסדיים ומגיע במידות ובדגמים שונים.