ייעוץ בענייני מס לעסקים קטנים

[whatsapp]

עסקים קטנים מתמודדים מדי יום מול עסקים מתחרים בתחום. עסקים רבים מסדר גודל קטן אינם די גמישים ומרחב הפעולה שלהם מצומצם. הדבר משפיע גם על המכירות והרווח. אם מוסיפים לזה את העובדה שהם, בסופו של דבר, אמורים לשלם מיסים בגין הרווחים שיצרו הרי שהדבר מקשה עוד יותר על יכולת הבעלים להרוויח היטב ולהתפרנס. אם נושא הלוגיסטיקה הכרוכה בניהול העסק תלויה בעיקר בבעלים הרי שנושא המיסוי מוכתב על ידי רשויות המס. חוקי המס הינם קבועים וברורים וגובה המס נקבע בעיקר על פי שיעור הרווח, אבל גם כאן יש כל מיני הקלות, הטבות, נקודות זיכוי וכדומה. בנוסף, קיימות פעולות שונות שהחוק מאפשר לבצע התורמות לצמצום היקף תשלום המס. 

ייעוץ שמגדיל את הרווח של העסק

מכאן עולה כי ייעוץ בענייני מס לעסקים קטנים הינו חיוני מאוד ויכול להגדיל את שורת הרווח. רואי חשבון מקצועיים מכירים את החוקים היטב. יותר מכך, הם מתעדכנים כל העת על שינויים שחלקם יכול להיטיב או להרע עם הלקוח. ככלל, הרווחים נקבעים על פי ההכנסות בניכוי ההוצאות. לדוגמא: המס החייב נקבע על פי חישוב שנתי. רואה חשבון יכול לייעץ להגדיל הוצאות לקראת סוף שנה על ידי רכישות, הוצאת כסף על פרויקטים חיוניים, שיפוץ משרד מתוכנן ועוד. כמובן שגם כאן הרשויות יכולות להגביל את הסכומים, אבל תכנון יצירתי יכול להפחית את המס.

ייעוץ יכול לסייע בעוד שורה של מקרים ובהם: הכנת שכר, בדיקת חשבונות בנק, תשלומי מס של העסק מספר שנים אחורה, בדיקת התנהלות כלכלית של העסק לאורך השנה או בהתאם לכל פרויקט קיים, הערכות לעתיד כולל תכנון השקעות ועוד. רואה חשבון יכול להכין תכניות כלכליות לגבי פרויקטים שרוצים להיכנס אליהם, תכניות התרחבות, הקמת קו שיווק חדש ועוד. תכנית עסקית כזאת תיתן למנהל מבט פיננסי וכלכלי על הצפוי כולל הערכות לעלויות הכרוכות בכך, וכן, ייעוץ בנושאי המס הקשורים. בנוסף, יש מקרים אחרים בהם כדאי לעסק קטן המוגדר כעוסק מורשה להפוך לחברה בע"מ. וזאת, על מנת לנצל טוב יותר את הטבות המיסוי ולהפחית מיסים צפויים וכן הלאה.

ייצוג הלקוח מול רשויות המס

קיימים מקרים רבים של טעויות בקביעת שומת המס. הן נובעות מסיבות שונות. בנסיבות אחרות יכול להיווצר ויכוח מול הרשויות לגבי הוצאה כלשהיא. במצב כזה, הרשויות לא מכירות בהוצאה אבל לטענת רואה החשבון היא הוצאה כשרה וקשורה לפעילות העסק. רואה חשבון יכול לבדוק כל מקרה כזה לגופו ואף להתעמת מול פקידי הרשות לטובת הלקוח. כך, הוא יכול להפחית את תשלומי המס ולהגדיל רבות את הרווחים. בחישובים שנתיים הכספים הנחסכים עשויים להיות ניכרים. מומלץ לקבל שירות מרואה חשבון בעל מוניטין. רצוי אחד המכיר את תחום פעילות העסק או תחומים משיקים לו לעומק, כי לכל עסק יש את האלמנטים המאפיינים אותו.