כללי

סדנאות לעסקים קטנים

העסקים הקטנים מתמודדים עם מגוון של בעיות, ברמת המיקרו וברמת המאקרו. בעיות מסוימות הן מצב נתון איתו העסק צריך להתמודד, כלומר הן מושפעות מגורמים חיצוניים (כמו למשל מצב כלכלי בשוק); בעיות אחרות עלולות לנבוע מכשלים או גורמים אחרים שקשורים לעסק עצמו והכוחות הפנימיים הפועלים בו. בשביל להצליח בתור עסק קטן חשוב להיות מודעים לכל הבעיות ולנקוט בגישה אקטיבית ויוזמה על מנת להביא את העסק להצלחה. כמו כן, עסקים קטנים מתמודדים עם בעיות תקציב ונדרשים לחשוב על כל הוצאה במונחים של החזר השקעה. כלומר משאבי העסק מוגבלים ויש לחלק את המשאבים לפי התועלת אשר צפויה להתקבל. עסקים קטנים חושבים על פרסום ומכירות בהתאם לכך משקיעים בפרסום דיגיטלי ואמצעי שיווק שונים, אך לא תמיד משיגים את המטרה. למה בעצם? אחת הסיבות היא שעסקים קטנים לפעמים מקטינים בחשיבות ההשקעה בעובדים, דבר אשר נתפס בעיניהם כפריבילגיה  של חברות גדולות וחוץ מזה בלאו הכי לעובד יש משכורת, אז למה צריך להשקיע בעובד?

אנו מקווים שברור לכם שגישה זו היא אינה נכונה. השקעה בעובדים, באמצעות מתן סדנאות לעובדים, יכולה בהחלט להיכנס למשבצת התקציבית ובהקשר של ROI. סדנאות לעובדים יכולות לתת לעובדים כלים רבי ערך אשר בסופו של דבר יתרמו להשגת המטרות הארגוניות. אין צורה יותר ברורה להגיד זאת – סדנאות לעסקים קטנים מביאות תוצאות גדולות.

התועלות בסדנאות לעסקים קטנים?

אז מה הן בעצם התועלות שניתן להפיק באמצעות השקעה בעובדי העסק? לסדנאות שונות ישנן תועלות שונות ויש לבחון את הנושא ולהתאים את הסדנאות בהתאם לצורכי העסק, אך במקרים רבים עסקים מתחומים שונים עשויים להפיק את תועלת מאותן הסדנאות.

סדנאות לעסקים קטנים הן בעצם סדנאות המעניקות לעובדים כלים אותם ניתן ליישם במהלך העבודה. בעזרת כלים אלו העובדים מתפקדים יותר טוב, כל אחד בתחומו, ומשיגים יותר; הן ברמה האישית והן ברמה הארגונית.

בואו ננסה להסביר באמצעות מתן דוגמה – סדנת מנהיגות. זוהי רק סדנה אחת מבין רבות, אך בחרנו בדוגמה זו מכיוון שבסדנת מנהיגות ניתן לקבל כלים אשר יכולים להיות רלוונטיים לכל עובד בכל ארגון. סדנאות מנהיגות מעניקות לעובד את כישורי המנהיגות. אין מדובר בסמכות הנובעת מתוך פוזיציה ארגונית אלא סדנאות המלמדות את העובדים לחשוב מחוץ לקופסה ולהביא אל תוך הארגון רעיונות חדשים ופורצי דרך. עובד אשר עבר סדנת מנהיגות מכיר ביכולותיו האישיות, ביכולת לחולל שינוי ומקבל גם את הכישורים או התכונות הנדרשות בשביל להוביל עובדים באמצעות השראה ואמונה בדרך. במשמעות היום יומית של הפעילות הארגונית יש לזה תועלות גם בהתנהלות הפנים  ארגונית וגם בהתנהלות בין הארגון לבין החוץ, כמו למשל הלקוחות. התועלות הן גדולות מאוד ויכולות לעזור לבעלי תפקידים שונים בארגון. מנהיגות מזוהה אצלנו עם ניהול, אך תכונות המנהיגות חשובות לא רק למנהלי הארגון, הן נותנות גם כלים לאנשי המכירות ולבעלי תפקידים אחרים בארגון.

מומלץ מאוד, ויש אשר יגידו שזו חובה, להשקיע בעובדים ולחפש אחר סדנאות לעסקים קטנים. ישנן סדנאות שונות ומומלץ להתאים את הסדנה לצרכים הארגוניים על מנת להפיק תועלת מרבית.

יום כיף לעובדים

שביעות רצון העובדים ושמירתם מרוצים הם אבני היסוד להצלחת העסק. אחד הכלים שיש למנהלי עסק לשמר את העובדים מרוצים ולחבר אותם למקום העבודה שלהם הוא באמצעות יום כיף. יום כיף לעובדים הוא הוא יום שבו המנהלים עוצרים משגרת העבודה ובעצם אומרים לעובדים שלהם תודה על השעות הרבות שהם והעבודה הקשה שהם עושים בעבודה. מלבד היותו חוויה מפנקת לעובדים יום הכיף יכול להיות כלי נפלא לשיפור תהליכים ותפקוד לקוי בחברה וכמובן כלי נהדר לגיבוש של כלל העובדים.

בבואכם לקבוע את סוג יום הגיבוש הרצוי – נסו להתאים אותו לארגון שלכם, וחישבו על האנשים בחברה והאם יש ערך מוסף אותו תרצו לקדם. בכדי לעזור לכם במלאכה חשבנו בשבילכם על כמה דוגמאות נחמדות שמהוות מצד אחד כיף טהור ומצד שני נותנות ערך מוסף לאלו שלוקחים בהם חלק.

סדנת צחוק לקבוצות

רעיון לא שיגרתי ומיוחד הוא סדנת צחוק המותאמת לחברה –  הסדנה היא חוויה שתעניק לכם ולחברה/מחלקה שלכם גיבוש חברתי עם המון שמחה וצחוק. באמצעות החברה ייווצרו חברויות, התקשורת בין הגורמים השונים בחברה תשתפר וכתוצאה ישירה מכך גם שיתוף הפעולה. בסדנה תלמדו כיצד לצחוק על כל דבר, גם  שאין סיבה מיוחדת, תלמדו טכניקות שבאמצעותן תוכלו להתנתק מכל המחשבות הטורדניות שמעסיקות אתכם ולקום כל שוקר מחדש רעננים לגמרי.

יום כיף במוזיאון חולון

יום כיף לעובדים במוזיאון חולון כולל מגוון של חוויות המשלבות הנאה עם ערך מוסף. יום הכיף מבוסס על אחת מהתערוכות המיוחדות של המוזיאון: דיאלוג בחשיכה או הזמנה לשקט ואח"כ יש אפשרות לאלו המעוניינים בכך לשכור חדר לטובת מופע סגור לארגון, הקרנת סרט או כל פעילות פנים ארגונית שתרצו.

יום גיבוש אתגרי

רעיון לא פחות מעניין  ובטח לא פחות מהנה הוא יום גיבוש בו הצוותים השונים מתחרים בינם לבין עצמם בשלל של משימות מאתגרות, תחרויות קבוצתיות ואפילו (רחמנא לצילן) קרבות. יום גיבוש אתגרי יכול לתרום לפיתוח הדינאמיקה בצוות ובחברה. בטרם תבחרו באופציה זו וודאו כי היא מותאמת לפרטים השונים בחברה.

סדנת בישול

אם אתם מחפשים מפגש קבוצתי שלא מצריך מאמץ גופני מיוחד (למעט שרירי הלסת) סדנת בישול היא אפשרות מומלצת ליום כיף עבורכם. במהלך סדנת הבישול תחולקו לקבוצות קטנות  ולאחר מכן כל קבוצה תתמודד עם מתכון שקיבלה להכנה. סדנת הבישול מומלצת בכדי לחבר בין האנשים השונים בחברה ומלווה בצחוק. מלבד הבישול עצמו הערב מלווה בשתיית יין ואלכוהול כאשר בסופו  ארוחת מלכים שווה במיוחד שאותה בישלתם במו ידיכם.

יום כיף בהתאמה אישית

ישנם המון חברות בשוק שמתמחות בארגון ימי כיף לארגונים. יום כיף מסוג זה יכול להתחיל בארוחת בוקר במסעדה ולאחריה טיול מרענן באחד משבילי הארץ (למשל בניאס). בהמשך תיהנו מסדנת צחוק שלאחריה משחק כדורעף שלאחריו ארוחת צהריים מפנקת בחיק הטבע.  אחרי ארוחת הצהריים אפשר לארגן טיול טרקטורונים ובסיום קוקטייל שקיעה אל מול אחד מנופיה הקסומים של הארץ שנמשך למסיבת טבע עם ישיבה אלטרנטיבית.

לסיכום

יום כיף וגיבוש לעובדים הוא יום שדרכו אתם אומרים לעובדים שלכם תודה. ארגון והפקת ימי כיף לעובדים כוללים שלושה מרכיבים: יצירתיות, התאמה לאופי המשתתפים והקפדה על כל פרט ועל כל ניואנס על מנת לספק חוויה מלהיבה.  כאשר עובדים מרגישים שהמעסיק משקיע בהם- הם נוטים להשקיע יותר ולתת מעצמם יותר בעבודתם כך שליום כיף מוצלח ומושקע אין מפסידים רק מרוויחים.

מתנות לעובדים

חג החנוכה מתקרב … קרן אהבה מציאה מגוון רחב של מתנות שתוחלו לפנק את העובדים, הספקים, הלקוחות במתנות שתמיד
כיף לקבל חג של אורות ומתנות
קרן אהבה