למה חשוב כל כך שיהיה מקום המטפל בהתמכרות למין?

[whatsapp]

לא רבים יודעים להגדיר זאת כהתמכרות, אך רבים מאוד סובלים ממנה. המדובר בהתמכרות למין שגורמת לאדם המכור לעסוק במין כמעט ללא הרף, הן במעשיו והן במחשבותיו. התמכרות למין יכולה להיראות שונה מאדם לאדם, כשישנם מכורים המחפשים עוד ועוד סוגים של ריגושים ודרכים לממש את המיניות שלהם, בעוד אחרים מחפשים רק להגביר את היקף העיסוק שלהם במין ללא צורך לגוון אותו. בין שכך ובין שכך, התמכרות למין כמו כל התמכרות, היא התמכרות שפוגעת באורח חייו של האדם הסובל ממנה, פוגעת בנפשו ובבריאותו, פוגעת במשפחתו ובמקום העבודה שלו ובסופו של דבר משקפת הפרעות אחרות לחלוטין בנפשו של האדם, ולכן חשוב מאוד שיהיה גם מקום שיאפשר את הטיפול הנדרש בהתמכרות הזאת.

כיצד פועל מקום המטפל בהתמכרות למין?

במקרה של התמכרות, מטרת הטיפול היא למנוע את היכולת של האדם המכור לעסוק בהתמכרות שלו ולספק לו את התמיכה הרגשית והנפשית הנדרשת על מנת שיוכל להתמודד עם ההשלכות של מניעה זו. רטורנו למשל הוא מרכז שמטפל בכל סוגי ההתמכרויות ואין כל משמעות להתמכרות ממנה סובל כל אדם המגיע למקום שכן בסופו של דבר, כולם עוברים תהליך דומה המבוסס על בידוד המכור מהסביבה הגורמת לו את ההתמכרות ומתן כל התמיכה הנדרשת לו באמצעות אנשי המקצוע המאיישים את רטורנו.

מדוע כל כך חשוב שיהיה מקום כזה?

ובכן, זה אולי עניין של גיל, אולי עניין של מודעות עצמית ואולי עניין של היקף האנשים שמושפעים מההתמכרות, אבל בסופו של דבר ההכרה בהתמכרות וההכרה בנזק שהיא גורמת, באה לידי ביטוי בצורה מובהקת ועולה למודעותו של המכור עצמו. בשלב הזה, מרבית המכורים יעברו תהליך של הפנמה והשלמה עם מצבם ולאחר מכן יחפשו את הגורם המקצועי שיוכל לספק להם את המזור הדרוש להם כל כך.

בשלב הזה, חשוב מאוד שחיפוש נואש אחרי מקום המספק טיפול בהתמכרות למין יניב לפחות תוצאה אחת שתוכל להפיח תקווה בליבו של המכור. רבים מן המכורים מגיעים למקום מסודר לטיפול בהתמכרויות, כדוגמת רטורנו, לאחר שניסו לעשות את הדברים בעצמם וגילו שהם פשוט לא מצליחים. בשלב הזה, אם אותם מכורים יבינו שלמעשה אין שום מקום שיכול לספק להם את המזור שהם מחפשים במקום שבו הם כבר נכשלו, זה יכול להיות הרה אסון למצבם הנפשי ומכאן החשיבות של עצם קיומו של רטורנו כמקום המטפל בכל סוגי ההתמכרויות, ובכלל זה גם התמכרויות למין.