מעבר משכיר לעסק עצמאי

[whatsapp]

נמאס להיות שכירים? לא פשוט אבל אפשרי – המעבר מחיים כשכיר לחיים כעצמאי

יש הרבה סיבות לכך ששכירים רוצים להפוך לעצמאיים. יש גם לא מעט סיבות לכך כי הצעד הזה נראה מאוד לא פשוט. אבל מי שבאמת רוצה ומי שינקוט בכמה צעדים שעליהם נצביע להלן יוכל לצלוח את השינוי ובהצלחה רבה. אם אתם רוצים להיות תלויים בעצמכם ולא בגחמות של הבוס, אם אתם רוצים להרוויח באמת כמה שאתם שווים או שיש לכם רעיון מעולה לעסק מצליח, שימו לב לטיפים החשובים.

יזמות ויוזמה

שכירים יכולים להיות בעלי "ראש גדול" או בעלי ראש קטן. שכירים יכולים לרצות להעביר את יום העבודה ולחזור הביתה בלי לגלות יותר מדי יוזמה. הטיפ החשוב של מעבר לעצמאות עסקית ופיננסית הוא תמיד לחשוב על יותר, תמיד לנקוט יוזמה ותמיד לטפח את הגרעין היזמי שבכם.פתיחת עסק חדש

הראש שלכם, המוטיבציה שלכם, הנכונות שלכם אלה דברים שאין לאף אחד אחר. ומכיוון שהיזמות הזאת מושקעת בכם ובעסק שלכם, מוטיבציה ורצון הולכים ביחד ויכולים לקחת אתכם הכי גבוה שאפשר. מי שצריך עזרה בנושא, חשוב לדעת כי יש יועצים או עסקיים שמסייעים ליזמים לרתום את היוזמה לכיוון הנכון, לצעדים מעשיים וברורים.

בניית תוכנית אסטרטגית

מלבד טיפוח היזמות, פתיחת עסק חדש מחייבת אתכם לעבוד נכון, מסודר ומתוכנן. יש לבנות תוכנית אסטרטגית שתיקח בחשבון היבטים כגון – אילו השקעות נדרשות כדי להקים את העסק, מהיכן ניתן להשיג אשראי לפיתוח העסק, מיהם הלקוחות שלכם ואיך אפשר להגיע אליהם (תוכנית שיווקית), כמה הכנסות אתם צופים שיניב העסק בתקופה הראשונה ולאחר ההתבססות. תוכנית אסטרטגית טובה עוזרת לכם לחלק נכון את התקציב העסקי, לפי יעדים, לפי מטרות ולפי זמנים.

בחירת רואה חשבון

כל עסק חייב להתנהל על פי כללי החשבונאות הנאותים. כל עסק צריך לנהל רישומים, לנהל תזרים מזומנים, לפתוח תיק במס הכנסה ולפעמים גם במע"מ. כחלק מהמעצב לניהול עסק עצמאי, עסק יחיד או עסק שמעסיק עובדים, יש לבחור רואה חשבון מקצועי שגם יודע לדבר בשפה שלכם. הוא יסייע לרישום העסק, יגיש בשמכם את הדוחות לרשויות, יאפשר לכם להבין מהן הוצאות עסקיות מוכרות ועוד. בחרו רוא"ח שמדבר אתכם בגובה העיניים, מקצועי ובעל ניסיון, הוגן והגון.