סדנאות לעסקים קטנים

[whatsapp]

העסקים הקטנים מתמודדים עם מגוון של בעיות, ברמת המיקרו וברמת המאקרו. בעיות מסוימות הן מצב נתון איתו העסק צריך להתמודד, כלומר הן מושפעות מגורמים חיצוניים (כמו למשל מצב כלכלי בשוק); בעיות אחרות עלולות לנבוע מכשלים או גורמים אחרים שקשורים לעסק עצמו והכוחות הפנימיים הפועלים בו. בשביל להצליח בתור עסק קטן חשוב להיות מודעים לכל הבעיות ולנקוט בגישה אקטיבית ויוזמה על מנת להביא את העסק להצלחה. כמו כן, עסקים קטנים מתמודדים עם בעיות תקציב ונדרשים לחשוב על כל הוצאה במונחים של החזר השקעה. כלומר משאבי העסק מוגבלים ויש לחלק את המשאבים לפי התועלת אשר צפויה להתקבל. עסקים קטנים חושבים על פרסום ומכירות בהתאם לכך משקיעים בפרסום דיגיטלי ואמצעי שיווק שונים, אך לא תמיד משיגים את המטרה. למה בעצם? אחת הסיבות היא שעסקים קטנים לפעמים מקטינים בחשיבות ההשקעה בעובדים, דבר אשר נתפס בעיניהם כפריבילגיה  של חברות גדולות וחוץ מזה בלאו הכי לעובד יש משכורת, אז למה צריך להשקיע בעובד?

אנו מקווים שברור לכם שגישה זו היא אינה נכונה. השקעה בעובדים, באמצעות מתן סדנאות לעובדים, יכולה בהחלט להיכנס למשבצת התקציבית ובהקשר של ROI. סדנאות לעובדים יכולות לתת לעובדים כלים רבי ערך אשר בסופו של דבר יתרמו להשגת המטרות הארגוניות. אין צורה יותר ברורה להגיד זאת – סדנאות לעסקים קטנים מביאות תוצאות גדולות.

התועלות בסדנאות לעסקים קטנים?

אז מה הן בעצם התועלות שניתן להפיק באמצעות השקעה בעובדי העסק? לסדנאות שונות ישנן תועלות שונות ויש לבחון את הנושא ולהתאים את הסדנאות בהתאם לצורכי העסק, אך במקרים רבים עסקים מתחומים שונים עשויים להפיק את תועלת מאותן הסדנאות.

סדנאות לעסקים קטנים הן בעצם סדנאות המעניקות לעובדים כלים אותם ניתן ליישם במהלך העבודה. בעזרת כלים אלו העובדים מתפקדים יותר טוב, כל אחד בתחומו, ומשיגים יותר; הן ברמה האישית והן ברמה הארגונית.

בואו ננסה להסביר באמצעות מתן דוגמה – סדנת מנהיגות. זוהי רק סדנה אחת מבין רבות, אך בחרנו בדוגמה זו מכיוון שבסדנת מנהיגות ניתן לקבל כלים אשר יכולים להיות רלוונטיים לכל עובד בכל ארגון. סדנאות מנהיגות מעניקות לעובד את כישורי המנהיגות. אין מדובר בסמכות הנובעת מתוך פוזיציה ארגונית אלא סדנאות המלמדות את העובדים לחשוב מחוץ לקופסה ולהביא אל תוך הארגון רעיונות חדשים ופורצי דרך. עובד אשר עבר סדנת מנהיגות מכיר ביכולותיו האישיות, ביכולת לחולל שינוי ומקבל גם את הכישורים או התכונות הנדרשות בשביל להוביל עובדים באמצעות השראה ואמונה בדרך. במשמעות היום יומית של הפעילות הארגונית יש לזה תועלות גם בהתנהלות הפנים  ארגונית וגם בהתנהלות בין הארגון לבין החוץ, כמו למשל הלקוחות. התועלות הן גדולות מאוד ויכולות לעזור לבעלי תפקידים שונים בארגון. מנהיגות מזוהה אצלנו עם ניהול, אך תכונות המנהיגות חשובות לא רק למנהלי הארגון, הן נותנות גם כלים לאנשי המכירות ולבעלי תפקידים אחרים בארגון.

מומלץ מאוד, ויש אשר יגידו שזו חובה, להשקיע בעובדים ולחפש אחר סדנאות לעסקים קטנים. ישנן סדנאות שונות ומומלץ להתאים את הסדנה לצרכים הארגוניים על מנת להפיק תועלת מרבית.