עסקים קטנים וניהול נכסים

לנהל ולתפעל עסק קטן כידוע, זה לא דבר פשוט ובמיוחד במדינה שלנו .המיסים הרבים, השוק הקטן והתחרותי, והתשלומים הנלווים על שכירות והוצאות שוטפות גורמים למנהלי החברות הללו לחשוב פעמיים בטרם כל התחייבות לחברה חיצונית.

ובכל זאת, למרות ההוצאות השוטפות הרבות לא כדאי לשלול על הסף את הרעיון של העזרות בחברת ניהול נכסים. למה? משום שחברת ניהול נכסים לא רק אחראית על ניהול הבניין עצמו שבו המשרד מצוי, אלא לכל הגורמים הקשורים למשרד הזה- מניקיון ועד חברת השמירה בכניסה לחניון. ואם זה נשמע לכם ממש שימושי רק בבניינים משרדים ענקיים, הרי שטעות בידיכם. חברת ניהול יכולה להיות שימושית מאוד גם בבנייני עסקים ישנים או קטנים מאוד.

מה זה חברת ניהול ומה היא עושה בדיוק?

חברת ניהול נכסים מקצועית, כשמה כן היא- תפקידה הוא לנהל את הנכס בין שמדובר בנכס פרטי או נכס עסקי. בתחום העסקי, חברת הניהול דואגת לכל מה שקשור למכירת הנכסים או שטחי המסחר הספציפיים שבנכס, גביית תשלום בעבור שכירות, ניקיון, שירותי תיקון שונים הנדרשים בנכס מאינסטלציה ועד חיווט מחדש במקרה הצורך ועוד. חברת הניהול למעשה לוקחת את כל מה שקשור בניהול הנכס באופן פיזי ומותירה לכם את הזמן והאנרגיות להתעסק בעסק שלכם במקום בכל מה שמסביב.

האם זה משתלם גם לעסקים קטנים?

תלוי עד כמה העסק שלכם קטן וכמובן מהי מידת המאזן הכספי. אך ככלל ניתן לומר, כי חברות ניהול יעילות ונותנות תמורה טובה גם לעסקים קטנים. רק חישבו על כל הכספים שאתם מוציאים בקניה של חומרי ניקוי, בתשלום באופן נפרד למנקה שיגיע למשרד שלכם לנקות, בשירותים מטונפים או בבעיות אינטסלציה או חשמל שאתם נאלצים להוציא עליהם מאות ולעיתים אלפי שקלים לתיקונים ותגיעו למסקנה, כי למרות התשלום החודשי הנדרש לשירותיה של חברת ניהול, מדובר למעשה בחסכון כספי לטווח הארוך. ברגע שאתם משלמים לחברת ניהול, כל תחזוקת הבניין  או המשרד עוברת לידיה. מעתה היא זו שאחראית על כל חומרי הניקוי ועל כך שהכל יעבוד ובמקרה שתרצו למכור את המשרד שלכם, היא תוכל לסייע לכם להכין אותו לקראת מכירה או תסייע להשכיר אותו ולגבות באופן מסודר את התשלום.

סיוע גם בניהול כספי נכון של העסק

ברבות מחברות הניהול, קיים גם קשר ישיר לרואה חשבון שפעמים רבות יכול להיות מתורגם גם לעבודה מול לקוחות חברת הניהול באופן ישיר (חשוב לומר כי לא בכל חברות הניהול קיים שירות כזה ולכן חשוב לברר אם הנושא חשוב לכם).  כך שאם אתם עסק קטן שזקוק לשירותי הנהלת חשבונות מסודרים, גם בכך חברת הניהול עשויה לעזור לכם.

 

[whatsapp]