פיתוח מנהלים למצוינות וניצול משאבים מקסימלי

[whatsapp]

לנהל ולהדריך עובדים זו לא הייתה משימה קלה אף פעם. בטח היום בעשור השני של המאה ה-21, כשבעיות הקשב והגירויים הרבים מצד העובדים מהווים מכשול לא קטן בדרך לתפוס את תשומת ליבם על מנת שישיגו את היעדים שאתם רוצים לעסק שלכם. לרוב, גם אדם מוכשר בעבודתו ככל שיהיה, צריך לעבור סדנאות פיתוח מנהלים כדי לדעת איך לנהל. זה שיש עובד טוב ואף מצטיין בארגון לא אומר שהוא יוכל לנהל וצריך להקנות לו את הכלים הבסיסיים לכך. לכן ישנן חברות שעוסקות בהכשרת מנהלים ומקנות להם את כל הכלים הנחוצים להצלחה.

פיתוח אישי

בבחירת מקום להכשרת מנהלים חשוב שיהיה בו דגש על הפן האישי. מנהל בניגוד לעוד עובד בארגון, מהווה דוגמה אישית וצריך לדעת להתמודד עם מצבי לחץ שונים ולקבל את ההחלטות הניהוליות הכונות בכל מצב. סדנה איכותית להדרכת מנהלים תשים דגש על הצמיחה האישית של המנהל עד שיהפוך להיות מנהל עצמאי שיידע להניע עובדים, לנהל ישיבות ולייצר פתרונות בכל מצב שהוא.

לצד התכונות האסרטיביות הללו, מנהל צריך לדעת להיות רגיש לעובדים ובכך יצליח לחולל גם שינויים גדולים שיתקבלו בהבנה ובשיתוף פעולה מצדם. בסדנה איכותית להכשרת מנהלים, המנחה יעבוד עם כל משתתף בנפרד ויתווה לו זהות ניהולית ייחודית המתאימה לאופיו. מחקרים רבים הראו שניהול נכון יוצר את ההבדל בין עסק משגשג לבין עסק שמתקשה להביא תוצאות. זו הסיבה שארגונים רבים משקיעים בתכניות פיתוח מנהלים.

פיתוח מנהלים – פרקטיקה

כיום קיימים מסלולים עיוניים רבים בתארים ששמים לכאורה דגש על לימוד יסודות הניהול, אך המציאות בשטח מראה שאין חלופה לסנדאות מעשיות שמדגימות למנהלים העתידיים סיטואציות בזמן אמת בהן יתקלו ברגע שיתחילו את התפקיד הניהולי שלהם. בסדנה איכותית ששמה דגש על פרקטיקה, יעברו המנהלים שיעורי פרזנטציה והצגה מול קהל ובכך ילמדו כיצד לגרום לעובדים להיות קשובים להם במאה אחוז.

זאת ועוד, המשתתפים ילמדו לנהל משימות, לנהל זמן בצורה הנכונה ולנהל עובדים שכפופים להם. בסדנת ניהול ילמדו המנהלים כיצד לתקשר באופן מיטבי עם הצעירים, מה שנקרא דור ה-"ווי" ובכך להנחיל עבורם את הערכים שברצונכם לקדם בתוך העולם שלהם.

הצורך בסדנה מקצועית גובר היום נוכח הקושי להשיג קשב מיטבי מהעובדים. יש לדעת כיצד להניע את העובדים שלכם באופן אפקטיבי כך שהרצון שלהם בהצלחת העסק יבוא מהם. רק ארגון הדרכה מקצועי יידע לספק למנהלים של המחר את הכלים הפרקטיים וייתן מענה משולב ששם דגש גם על הפן האישי בתהליך.