קידום אתרים – משימה לאנשי מקצוע בלבד

[whatsapp]

התחום של קידום אתרים הוא תחום שקיים כבר שנים ארוכות, ויחד עם זאת, עדיין מדובר על תחום שנמצא בתהליך רציף וקבוע של התפתחות ושינוי. כללים ועקרונות קידום שהיו נכונים לפני 5 שנים, ואפילו לפני שנה, כבר אינם רלוונטיים היום, וכללים ועקרונות חדשים מיושמים על ידי הגופים הרלוונטיים, ובראשם מנוע החיפוש של גוגל. יחד עם זאת, חברות קידום רבות בנו לאורך השנים מודל עסקי מצליח מול לקוחותיהם, ועל כן נמנעות מביצוע שינויים והתאמות, באופן שיכול לפגוע בפעילותם העסקית. אותן חברות מסתמכות על כך שהלקוחות שלהן לא תמיד מודעים לשינויים, ולא תמיד מבינים את עולם הקידום, ולכן ממשיכים לפעול מתוך האינרציה שנבנתה לאורך השנים.

מדידת ביצועים – פעילות שיווקית מוטת תוצאה

העניין הוא, שאי אפשר לברוח מהתוצאה. בסופו של דבר, פעילות קידום אתרים שאינה מתבצעת על פי העקרונות והכללים העדכניים, לא תצליח להשיג את המטרה המבוקשת, של קידום האתר אל ראש תוצאות החיפוש של גוגל. כאמור, בתי עסק רבים פועלים מתוך אינרציה, הם אינם בוחנים את התקדמות הפעילות ואת התוצאות, וסומכים על חברת הקידום שמטפלת בהם, שהיא עושה את כל הנדרש בעניינם. בהיבט זה, חשוב שכל עסק יבין את הדבר הבא: חלק מרכזי מכל פעילות שיווק, בין שמדובר בשיווק מסורתי ובין שמדובר בשיווק באינטרנט, הוא מדידת הביצועים. מותגי על מקיימים פעילות רציפה של מדידת ביצועים, על מנת לדעת כיצד לשנות את מהלכי השיווק, כך שייצרו את האימפקט הגדול ביותר ביחס למשאבים המושקעים.

האם הכספים שאתם משקיעים בקידום, מייצרים את התוצאות המצופות?

כבעלי עסק, עליכם לבדוק ללא הרף כיצד מנוצלים הכספים שאתם משקיעים בשיווק העסק, ואם אתם לקוחות של חברת קידום מזה שנים ארוכות, אתם בהחלט רוצים לבחון מהן התוצאות שהצלחתם להגיע אליהן. קידום אתרים היא אינה גזירת גורל שעל בעלי עסקים להשלים איתה בעידן האינטרנט, אלא כלי שיווקי יוצא מן הכלל, שיכול לייצר קפיצת מדרגה אמיתית בביצועים העסקיים. עליכם כבעלי העסק חלה האחריות לבחון את איכות השירות המסופק לכם, ולוודא שהעבודה מבוצעת בצורה מקצועית בהתאם לאינטרסים העסקיים שלכם.

בחירת חברה מקצועית ובעלת יכולות מתקדמות

אחרי שאמרנו את כל זה, די ברור שישנו הבדל גדול בין חברות הקידום השונות, ולא כל חברה שמציעה שירות קידום אתרים, יודעת לספק את אותן תוצאות כמו חברה אחרת. במקרים רבים, יהיה עליכם לבחון את החברה ולקבל החלטה גם כשאין ברשותכם את כל הידע שהייתם רוצים. את טיב העבודה יהיה עליכם לבחון לאורך זמן. יחד עם זאת, המלצות וחוות דעת מקצועיות יכולות בהחלט לסייע, וכמובן בחינה בפועל של הרקורד המקצועי של החברה אותה אתם בוחנים, גם היא יכולה לסייע לכם בקבלת ההחלטה החשובה.